Pět zásad při zařízování prvního společného bydlení

7.3.2008

Také už máte dost bydlení v podnájmu a konečně se stěhujete do svého? Ale má to háček, zatímco v podnájmu jste byli sami, tentokrát nemáte poslední slovo. Při výběru a zařízení své nové domácnosti se musíte přizpůsobit partnerovi, se kterým ji hodláte sdílet. Podívejme se společně na pár zásadních pravidel, jak při tom předejít vzájemným neshodám a nedorozuměním.

Pět zásad při zařízování prvního společného bydlení

1. Sjednoťte svůj styl

Co člověk to názor. Sjednotit vzájemné představy o budoucím bydlení není zrovna jednoduché. Než se vydáte do obchodů, projděte si společně několik katalogů či webových stránek. To vám pomůže nejen při výběru základního vybavení, ale i při ujasnění si jednotného stylu. Není nic horšího než kombinace staročeské chalupy a moderních designových doplňků v jedné místnosti.

2. I ve společném bytě máme právo na soukromí

Ani sebevětší láska nestačí k tomu, abyste občas nezatoužili po troše soukromí. Proto je nesmírně důležité si už předem stanovit jasná pravidla společnéhou soužití. Každý by měl mít v domácnosti svůj vlastní kout, ve kterém bude respektováno jeho právo na soukromí. Ten přitom rozhodně nemusí zabrat velký prostor, bohatě postačí ušák po babičce, pracovní stůl či minipracovna v ložnici.

3. Nakupujte společně

Nechuť k nakupování u mužské části populace je všeobecně známá věc, tentokrát však věta „Nechám to na tobě, miláčku, vždyť víš, jak nerad chodím do obchodů…“ opravdu není na místě. Nechcete-li ve svém novém bytě poslouchat neustálou kritiku na vaší oblíbenou poličku či obrázek, zásadně nekupujte nic bez jednoznačného souhlasu partnera.    

4.   Spojte příjemné s užitečným

Plánujete-li svatbu, zvažte, zda se vám nevyplatí vytvořit si seznam svatebních darů právě z vámi zvoleného nábytku. Vyhnete se tím celé řadě zbytečností, které jsou s oblibou novomanželům prezentovány. Kolika domáctnostmi už asi prošly nevkusné kávové soupravy či nepotřebné vázy? O finanční úspoře ani nemluvě. Svatební seznamy si můžete vytvořit sami na internetu, ale nabízí je i většina velkých obchodů s nábytkem, jako je Kika, Ikea, Decoland nebo Sconto.

5. Praktičnost versus design

Design na jedné straně, na druhou misku vah pak přidejte praktičnost, a to zejména pokud nemáte byt, ve kterém se pro jeho velikost jeden druhému ztrácíte. A nemáme tím na mysli pouze rozložitelnost sedací soupravy. Existuje celá řada nábytkových solitérů, jež mají vícero využití, a tak se nebojte společně trochu zaexperimentovat. Byt má odrážet nejen vaší osobnost, ale má vám oběma zajistit především dostatek pohodlí.  

Autor: Ing. Kateřina Maňasová

Foto: Ikea

Náš tip

Stolní terakotový gril s ručně vyráběnou keramickou deskou s nepřilnavým povrchem odolným proti poškrábání

Sprchové boxy Arttec se slevou 20 %. Sprchový, masážní nebo s parní saunou? Vyberte si z široké nabídky

Bezúdržbový vyvýšený záhon z Traplastu™ v několika provedeních

Posuvné terasy Slide Wood - dokonale funkční zakrytí bazénu, jezírka, vířivky nebo swim spa

Velkoformátová dlažba Citytop XL kombi pro přirozenou eleganci - decentní odstíny dokonale ladí s okolím

Oblouková žaluzie Sinline® - jedinečný způsob zastínění atypických obloukových oken

Ručně vyráběné šperky ze dřeva - každý kus je originál. Krása, která vás bude provázet každý den

Reklama

Vybíráme z Nábytek a dekorace

Jak a kam správně umístit akvárium: praktické tipy pro začátečníky

Jakou vybrat sedací soupravu aneb kůže versus umělá eko kůže

Správný výběr sedací soupravy – důležitá je kvalita a pohodlí

Jak vybrat kancelářskou židli do domácí pracovny? A vybrat židli nebo křeslo?

Výběr jídelního stolu podřiďte velikosti jídelny i počtu stolovníků

Jak rychle zrenovovat sedací soupravu? Zkuste napínací potahy

Jak zařídit garsonku – tipy na uspořádání a vybavení