Jak podpořit zdravý růst a vitalitu rostlin? Pomocí extraktu z rašeliny

3.3.2022

Jaro je za dveřmi, v květináčích doma raší první předpěstované sazeničky a za pár týdnů začne hlavní zahrádkářská sezóna. Pokud chcete, aby se rostlinám dařilo co nejlépe, byly vitální, odolné vůči škůdcům a chorobám a výnosy byly co nejvyšší, používejte vhodné přípravky s vysokým podílem huminových látek, např. extrakt ze slatinné rašeliny.

Každý, kdo se věnuje pěstování zeleniny, ovoce nebo okrasných květin ví, že každá rostlina potřebuje náležitou péči. Některé rostliny stačí občas přihnojit, jiné napadají škůdci a choroby, takže je nutné je chránit postřiky. Všechny rostliny bez ohledu na nároky na péči ocení podporu růstu během vegetačního období. Skvělým pomocníkem jsou přípravky ze slatinné rašeliny s vysokým podílem huminových látek, např. Algahumin.

Proč přípravky ze slatinné rašeliny?

Algahumin je extrakt (výtažek) z české rašeliny slatinného typu a hnědé mořské řasy. Rašelina obsahuje vysoký podíl huminových látek a hnědá řasa dodává rostlinám biologicky aktivní látky – enzymy, aminokyseliny a fytohormony (auxiny, gybereliny, cytokininy – růstové látky podporující vytváření kořenového systému, listy, stonky, kvetení i vývoj plodů). Všechny tyto látky působí jednak jako zdroj živin a biologicky aktivních látek a také zlepšují následnou využitelnost živin.

Přípravky mají příznivý vliv na komplexní růst rostlin ve všech vegetačních fázích. Podporují jejich zakořeňování, růst a kvetení, zvyšují přirozenou obranyschopnost vůči abiotickému stresu, zlepšují regeneraci rostlin při poškození. 

Na jaké rostliny a jak často přípravky používat?

Algahumin lze používat na všechny druhy rostlin - pokojové rostliny, balkónovky, letničky, zeleninu, ovocné dřeviny, okrasné dřeviny, trvalky, orchideje i konifery (jehličnany).

Aplikovat ho lze ve formě zálivky, postřikem na list nebo mořením semen před výsevem či mořením cibulí před výsadbou. Algahumin je možné kombinovat s jednotlivými minerálními hnojivy v závislosti na druhu a požadavcích pěstovaných rostlin.

Přípravky se aplikují po celou dobu vegetace – zálivka nebo postřik se provádí jednou až dvakrát za 14 dní. V případě moření semen a cibulí dávkujeme 5ml Algahuminu na 1 litr vody po dobu 2 - 4 hodin. Zbytek roztoku je dobré 2–4 krát naředit a aplikovat ve formě zálivky.

Než se pustíte do pěstování, nezapomeňte si obstarat vhodný substrát, hnojiva, případně i růstový aktivátor Kopřiva plus. Vše by ideálně mělo být přírodního původu – použití chemie se na vlastní zahrádce a balkóně, pokud je to jen trochu možné, raději vyhněte. Kompletní nabídku substrátů, hnojiv a přípravků podporujících růst najdete přímo v e-shopu výrobce Rašelina Soběslav

Přečtěte si také další články o pěstování
Pusťte se do BIO pěstování – i bez chemie se můžete těšit na bohatou úrodu
Jak ochránit rostliny před horkem a suchem? Speciálním zahradnickým substrátem

- PR článek - 

Náš tip

Zahradní traktor STIGA 398W se záběrem 98 cm a silným 2-válcovým motorem

Šikmé venkovní žaluzie Systra pro atypická okna - chrání interiér před přehříváním

Bezúdržbový vyvýšený záhon z Traplastu™ v několika provedeních

Umělé stromy FLORUM - rychlé řešení pro zeleň bez starostí

Lepidlo MAMUT GLUE High Tack nahrazuje hřebíky, šrouby a nýty. Okamžitá fixace 500 kg/m2.

Multifunkční tyče jsou praktickým doplňkem - používají se jako stojan na krmítko nebo ptačí budku

Reklama

Top články o bydlení

Rok na zahradě: Tipy na péči o zahradu od jara do zimy

Zelenina na zahradě - tipy pro pěstování

Pěstujeme ovocné stromy a drobné ovoce

Vybíráme z Zahrada

Pěstování million bells – milion zvonků pro vaši terasu a balkón

Materiály zahradních cest a chodníků – je libo kámen, beton nebo dřevo?

Bonsaje – když se pěstitelství spojí s uměním

Jak vybrat zahradní houpačku pro celou rodinu?

Výhody a nevýhody zatravňovací dlažby a tvárnic

Zařizujeme zimní zahradu – nábytek, květiny a doplňky

Zázrak jménem mulčování aneb kdy, jak a co mulčovat?

Jak co nejefektněji pěstovat sukulenty - v plechovkách, baňkách nebo na kameni

Drtiče versus štěpkovače větví - co vlastně umí a jaké jsou mezi nimi rozdíly?

Jak pěstovat sazenice rajčat: Průvodce od semínka po výsadbu