RONAL Bathrooms - Koupelny

Reklama

Zahrada v únoru: Zima se loučí, jaro bere za kliku

Poslat upozornění na tento článek emailem Vytisknout článek

25.01.2022

Že je zahrádka ještě pod závějí? Nevadí, v srdci zahrádkáře začalo jaro. Únor je měsícem listování v zahradním katalogu, klíčení semínek a netrpělivého vytahování prvních stonků aspoň očima. Ať si venku řádí fujavice, doma na parapetu už se vám zazelená!

Zelenina a bylinky 

Víte, jak poznáte zahradníka? Zatímco v únoru najdete u běžných lidí na okenním parapetu knížku a hrnek čaje, u zahradníků se tam nevejdou. Okupují ho totiž sazeničky raného salátu, celeru, brokolice, lilku, rajčat a paprik.  

Úspěšnému naklíčení semínek pomůžeme máčením ve vodě nebo v bylinném nálevu (třeba ve vychladlém heřmánkovém čaji). Salátu stačí 4 hodiny, košťálovinám den, rajčatům a paprikám až dva dny a cibule s celerem potřebují i 3 dny. Vodu měníme dvakrát denně a přidáváme kapku probiotik pro rostliny weiki. Pomáhá totiž rostlinám s klíčením i obranou proti plísni, která celé to klíčící snažení občas moc ráda zhatí. 

Jakmile semínka naklíčí, šup s nimi do hlíny! Dobře poslouží kelímky od jogurty nebo vaječné skořápky, které se pak dobře podrcené mohou stěhovat s rostlinkou do většího a chrání sazeničky před hnilobou.

Naše tipy, jak předejít častým chybám:

Naklíčená semínka do půdy jen jemně zatlačíme prstem do zhruba čtyřnásobku jejich velikosti. Žádné zasypávání velkou vrstvou hlíny! 

Malé rostlinky nemají velké nároky na živiny. Hroudou hnoje nebo kompostu je spíš zadusíme, než vykrmíme. Pro začátek bohatě stačí lehký výsevní substrát, ideálně bez rašeliny, která je neobnovitelným zdrojem.

Jakmile vylezou první dva děložní listy, přihnojíme je ředěnou rostlinnou jíchou a probiotickou zálivkou. Ta zajistí vstřebatelnost dodaných živin a bohatý kořenový systém. 

Semínka i první křehké lístky a stonky je lepší rosit rozprašovačem. Proud vody z konvičky by jim mohl ublížit.

Do skleníku se stěhují první otužilci. Rané ředkvičky můžou do skleníku nebo pařeniště už v únoru. Jen jim tam nezapomeňte zatopit vrstvou nevyzrálého kompostu nebo hnoje, který zakopeme alespoň do 20 cm hloubky. Tak teplotu v okolí rostlinek zvýšíme i o 5 °C. Únorové ředkvičky budou k nakousnutí už v druhé půlce března a následovat je může také raná karotka

Koncem února klíčíme sadbové brambory. Položíme je do bedýnek tak, aby očka koukala nahoru. Potom je přeneseme pěkně na světlo do teploty 10–15 °C, tedy ideálně na nevytápěnou chodbu. Čím více světla, tím silnější a vitálnější klíčky vzejdou. 

Zahradní práce - únor

Ovoce 

Z kmenů ovocných stromů odstraníme lišejníky a mech.  

Shrabeme zbytky starého listí pod stromy. Přes zimu se v něm rády zabydlí zárodky nemocí, proto výjimečně nepatří ani do kompostu. 

Pokud nemrzne, na konci února roubujeme třešně, višně a meruňky. Odřezáváme také rouby jabloní, hrušní a rybízu

Nezapomeneme na výživu: ke kořenům stromů navezeme tenkou vrstvu vyzrálého kompostu, který dodá výživu na další sezónu. Kompost vždy zaléváme probiotickou zálivkou

Když nám počasí přeje a půda není zmrzlá, vykopáme jámy pro plánovanou výsadbu nových dřevin.  

Prořežeme rybíz. Pryč patří všechny viditelně nemocné, přestárlé a slabé výhony.

Preventivním zkrácením výhonů angreštu aspoň o 5 cm předejdeme obávanému hnědému padlí.

Vinnou révu v teplejších oblastech prořezáváme už v půlce února. 

Okrasná zahrada 

Něžní poslové jara: Jako první vykvétají tavolíny a čemeřice. Jakmile později vykouknou i sněženky a krokusy, je to jasná zpráva! Už brzy ožije celá zahrada. 

Ze zimního spánku se probouzí i pelargónie. Seříznutím jejich výhonů si zajistíme košatou nádheru po celou sezónu. 

Prořežeme okrasné keře. 

Úpravu a jarní sestřih si zaslouží také živý plot. 

Trávník 

Stále dodržujeme dvě základní pravidla zimní péče: nešlapat a nerušit. Když už musíme přes trávník, tak si pokaždé prošlapeme novou cestičku. 

V únoru se pod tajícím sněhem často tvoří rozbahněná místa. Ošetříme je pískem, ale všeho s mírou. Kupa písku nadělá víc škody než užitku, mohla by křehká stébla udusit. Proto mokrá místa jen zlehka pocukrujeme jako bábovku. 

Někteří zahradníci doporučují trávník přihnojit už v předjaří, jiní čekají na březen. Jestli jste nedočkaví, použijte raději ředěnou rostlinnou jíchu místo průmyslově zpracovaného hnojiva. 

Skleníky a fóliovníky 

Od péče o trávník si sice ještě odpočineme, ale ve skleníku to rychle dohoníme. Čeká nás tady totiž generální úklid po zimě. Vymeteme cestičky, odstraníme případné zbytky rostlin a umyjeme skleněné plochy, aby se do nich mohlo sluníčko pěkně opřít. 

Půdu probudíme k životu vrstvou kompostu a blahodárnou zálivkou s weiki. Přátelské mikroorganismy výživné látky z kompostu přechroustají na sousta stravitelná pro budoucí sazeničky.  

Nevyzrálý kompost a chlévský hnůj rostlinkám kromě výživy zajistí také ekologické vytápění. Pozor ale, ať rostlinky nespálí! Jak kompost, tak hnůj, musíme zakopat nejméně 20 cm hluboko.

Odvážlivci mohou rovnou vysévat a začít s předpěstováním uraných ředkviček, karotky, salátu, celeru, lilku, květáku, brokolice, pórku nebo kedlubny.

Jakmile se teplota ustálí mezi 10–15 °C, stává se skleník ideálním místem pro klíčení brambor. Budou tady mít dost světla, které k naklíčení potřebují. 

Pokud dokážeme ve skleníku zajistit sazeničkám teploty nad 15 stupňů Celsia, můžeme se pustit do předpěstování zeleniny a bylinek (a ulevit tak přeplněným parapetům doma).

Pokojovky 

Pokojovky na konci vegetačního klidu ve vytápěném prostředí nevypadají úplně k světu. Nejčastěji je trápí uschlé konce listů. Můžeme je zastřihnout nůžkami, ale nikdy nestříháme „do živého“. Na konci řezu by měl zůstat aspoň milimetr zbývajícího suchého pletiva. 

Předjaří láká k nákupu rychlených cibulovin. Kvetoucí primulky, narcisy a tulipány potřebují chlad, spokojené budou mezi okny. Chcete je později přestěhovat na zahradu? Nezapomeňte zalévat i po odkvetení. 

Všechny fantastické úlovky z květinářství před cestou domů pečlivě zabalíme a převážíme je v lepenkových krabicích. Stačí chvilka promrznutí a může být po parádě. Doma nové rostlinky přesuneme na světlo a pohostíme zálivkou s probiotiky, ať se jim daří.

Kompost 

Ať se o kompost staráme sebelépe a dodržujeme všechna kompostovací přikázání, na konci zimy z něj bývá rozespalý medvěd bručoun. Mohou za to dlouhotrvající nízké teploty tlumící aktivitu rozkladných mikroorganismů. 

My ale potřebujeme kompost v kondici na výživu všech záhonů. Budíček, jaro ťuká na dveře! 

Kompost přeházíme a mezi jednotlivé vrstvy nasypeme urychlovač kompostu, což je potrava pro rozkladné bakterie.  

Zároveň vrstvy zalijeme roztokem probiotik pro kompost. Ten obsahuje sehraný tým bakterií, které umí vyrobit z organické hmoty ten nejnadýchanější drobivý humus – hnědé zlato všech zahrádkářů.

Balkon 

Muškáty se probouzí a chtějí k oknu na světlo, aby zesílily před stěhováním ven. Výhony seřízneme o třetinu a rostliny můžeme rovnou i přesadit.  

Fuchsie si žádá ještě kratší účes. Loňské výhonky zkrátíme o polovinu pro košatý keřík na letošní sezónu. 

V únoru si můžeme předpěstovat sazenice muškátů a petúnií

Většina balkónových rostlin patří mezi teplomilky, kterým vyhovují teploty nad 10 °C. Proto se v únoru ještě nikam neženeme s otužováním začneme až později. 

Další zahradnické práce 

Nachystáme si zeleninové záhony na sezónu. Odstraníme z nich případné zbytky rostlin a navezeme na ně vyzrálý kompost, který nám postupně obohatí půdu pro budoucí sazeničky.  

Chce to plán! Klidně si návrh letošní výsadby namalujte na velký papír. Jednotlivé plodiny je dobré střídat, ale pozor, někteří sousedé se spolu nesnesou. Třeba jako kopr s celerem.

Vybereme semínka a objednáme co nejdříve, dokud jsou skladem.

Alternativou mohou být permasemínka osvědčených starých odrůd. Jsou zvyklé na naše klimatické podmínky a vybroušené k dokonalé chuti desítkami i stovkami let pěstování. Na rozdíl od hybridů označených F1, F2 či F3 z nich můžete mít po sezóně svoje vlastní semena.

Připravíme do korun stromů ptačí budky. Sýkorky a další pěvci pomáhají přirozeně regulovat housenky a další mlsouny, kteří mají křehkou zeleninku rádi stejně jako my. Pokud chceme ubytovat spíše menší a méně průbojné ptáčky, jako je například sýkorka modřinka, postačí průměr vletového vchodu 27–28 mm. Pokud chcete, aby budku využívaly spíše větší druhy jako koňadra a pěnkava, otvor by měl být cca 35 mm.

Zároveň pokračujeme s dokrmováním přezimujících ptáků. Na konci zimy bývají vyčerpaní a přirozených zdrojů potravy je zatím málo. Nezapomeňme krmítko pravidelně dezinfikovat (nejlépe jednou za 14 dní), abychom předešli rozvoji tzv. krmítkových chorob.

Foto: Weiki

Článek byl zobrazen 2400 krát.

Diskuze k článku

Přidat příspěvěk

Nenalezen žádný záznam

Kontextová reklama

  • Kvalitní nábytek české výroby

    Moderní český nábytek za rozumnou cenu - kuchyně, obývací pokoje, ložnice, dětské pokoje, předsíně, kanceláře. Vybavte si celý dům v jednom stylu. Nábytek MONARC - nábytek s tradicí od roku 1991.
  • Nábytek ENO - nábytek, postele a sedací soupravy on-line

    Široká nabídka sedacího nábytku, nábytku do obývacího pokoje, dětského nábytku, ložnicového nábytku, nábytku do kuchyně a jídelny, rustikálního nábytku, kancelářského nábytku a zahradního nábytku. 1200 m2 výstavní a prodejní plochy, vlastní doprava.
  • Schody na zakázku od českého výrobce

    Trepp-art vám nabízí dřevěné a ocelové schody a schodiště na zakázku. Máme za sebou téměř 20 let zkušeností a tisíce realizací po celé Evropě. Digitální zaměření po celé ČR je zdarma.
  • Moderní rodinné domy ze zateplených tvárnic Durisol

    Zateplené tvárnice DURISOL mají řadu předností. Domy stavěné z tohoto systému jsou navíc moderní, promyšlené do posledního detailu a krásné. Prohlédněte si náš katalog RD!
  • Terasy na klíč - rok 2024 na nové terase

    Terasy a ploty, WPC i dřevěné materiály, různé dekory, realizace na klíč profesionálně a kvalitně. Terasová prkna skladem, vyberte si terasu na našem e-shopu nebo nás navštivte v terasovém centru a objednejte si termín realizace včas. Poradíme vám s projektem dle vašich představ.
  • Tepelná čerpadla Mach – Chameleon

    Vysoce výkonná česká tepelná čerpadla Mach Chameleon. Servis a vzdálená správa přímo od výrobce s dlouholetou tradicí. Vývoj, výroba, instalace a servis tepelných čerpadel.

Další články na téma Zahradnictví a zahradnické potřeby

Jak a kde fungují komunitní zahrady?

Jak a kde fungují komunitní zahrady?

Bydlíte v paneláku na sídlišti a jediná vaše možnost, kde byste si mohli vypěstovat vlastní ovoce, zeleninu či čerstvé bylinky je balkón? A co když ani ten nemáte? Nevěšte hlavu, právě pro vás jsou ve městech zakládány komunitní zahrady. Zahradničit tak můžete klidně mezi bloky paneláků a seznamovat se přitom s novými lidmi či sousedy.

 
Jak na pěstování okurek? Vyvarujte se nejčastějším chybám

Jak na pěstování okurek? Vyvarujte se nejčastějším chybám

Některým zahrádkářům se pěstování okurek nedaří. V čem chybují a kde je příčina nezdaru? Na některé otázky, například proč okurky hynou a jak je chránit před plísní, vám nabízíme několik rad.

 
Ženšen pětilistý posiluje imunitu a odbourává stres. Pěstovat jej můžete v bytě i na zahradě.

Ženšen pětilistý posiluje imunitu a odbourává stres. Pěstovat jej můžete v bytě i na zahradě.

Přestože ženšen pětilistý (Gynostemma pentaphyllum), jinak zvaný také jiaogulan, pochází z Číny, můžete jej úspěšně vypěstovat i na vaší zahradě. Tento elixír mládí a dlouhověkosti lze pěstovat voně v půdě nebo vysadit do květináčů. Využití najde zejména při přípravě čajů.

 
Rádi byste doma pěstovali orchideje? Poradíme vám, jak na to!

Rádi byste doma pěstovali orchideje? Poradíme vám, jak na to!

Orchideje patří pro svůj exotický vzhled k nejkrásnějším rostlinám. Mnohé začínající pěstitele možná právě jejich krása a křehký vzhled zrazuje od pěstování. Obavy ale nejsou na místě. Pokud dodržíte několik základních pěstitelských zásad, můžete se z květů orchidejí radovat i vy.

 
Kalendář pro (ne)kaktusáře

Kalendář pro (ne)kaktusáře

Péče o kaktusy je náročný koníček, ale většina z nás je pěstuje spíš doma, jen tak pro potěšení. Zajímá-li vás, co který kaktus potřebuje a co mu prospívá, nemusíte hned hledat radu v odborných příručkách. Nabízíme vám jednoduchou pomůckou jak se o pichlavé květiny starat v chronologicky seřazeném souhrnu rad.

 
Stevia sladká - sladidlo, po kterém se netlousne

Stevia sladká - sladidlo, po kterém se netlousne

Kdyby tak existoval cukr, po kterém se netloustne – to je asi přání mnoha lidí na celém světě. Žádný z nich ještě nejspíš neslyšel o stevii, jinak by věděli, že takový „cukr“ skutečně existuje. Stevia nebo také stévie sladká je rostlina, která je považována za moderního bojovníka proti obezitě. Jak je z názvu patrné, je sladká, ale přitom nemá žádné kalorie. Co víc si tedy přát?

 
Jak vytvořit zahradu pro celou rodinu?

Jak vytvořit zahradu pro celou rodinu?

Popíjíte voňavou kávu nad dobrou knihou ve stínu stromu nebo pod pergolou, zatímco děti jsou tak zabrané do hry, že zapomenou na existenci jakékoli obrazovky. Okolo poletují motýli, bzučí včely, voní květiny a bylinky a opodál dozrává šťavnatá zelenina a sladké ovoce. Zahrada je plná života, rozmanitá, pestrá i zábavná a všichni členové rodiny se v ní cítí… prostě jako doma. Tahle představa jde proměnit ve skutečnost, vážně. Pojďme na to!

 
Zahradní květiny V. – Pelargonie neboli muškát

Zahradní květiny V. – Pelargonie neboli muškát

Jednou z nejčastějších kvetoucích rostlin, které můžeme spatřit na balkónech, terasách a zahradách, jsou muškáty neboli pelargonie. Tato nijak zvlášť náročná květina, jejíž květy existují hned v několika barvách, kvete celé léto.

 

Zpět na předchozí stránku

Ventura banner Zahrada

Reklama

Náš tip

PLASTOVÉ RÝHOVANÉ DESKY Z „TRAPLASTU“

Taky nechcete, aby vám podlaha terasy shnila? Tak použijte terasovou rýhovanou desku z materiálu Traplast™. sluší jí to i na balkonech, restauračních zahrádkách, přístavních molech, kolem bazénů.

 

KUCHYŇSKÝ ROBOT SOGO

Multifunkční smart kuchyňský robot SOGO SS-14565 je skvělý pomocník do kuchyně a zastane práci mnoha klasických domácích spotřebičů - funguje jako mixér, strouhač, sekáček, mlýnek na maso, parní hrnec, polévkovar, šlehač či hnětač těsta. 

 

Hydromasážní a vířivé vany se světlem

Akce! Vybrané modely masážních a vířivých van za super ceny. Rádi relaxujete ve vaně po dlouhém a náročném dni? Právě pro Vás vyrábíme kvalitní vany vybavené jak hydromasáží, tak i jemnou AIR masáží. Česká výroba, prodloužená záruka, odborná montáž. Vše zajistíme.

 

Zahradní teakový nábytek Garden IV.

Zahradní sestava nábytku z teaku pro 4 osoby. Pokud chcete luxusní zahradní nábytek, pak je teak to správné řešení. Vysoká odolnost proti povětrnostním vlivům, vysoká tvrdost dřeva a nádherná kresba.

 

Robotická sekačka od Garlandu

Robotická aku sekačka Riwall RRM 500 APP seká na jedno nabití až 130 min., poradí si i se stoupáním do 15° a snadno se ovládá aplikací, kde můžete nastavit až 4 zóny sekání.

 

ŠIKMÉ A OBLOUKOVÉ PLISÉ ROLETY

Plisé lze zhotovit i v atypických tvarech. Ve většině případů jej lze na rozdíl od atypických hliníkových žaluzií kompletně stahovat a vytahovat.

 

Reklama

Reklama

Firmy z oboru

Dvořák, sekačky-pily.cz

Spolehlivý eshop se zahradní a lesní technikou STIHL, Husqvarna a Ego s kamennou prodejnou a servisem

AGRO CS - ČESKÉ SUBSTRÁTY A HNOJIVA

Značky AGRO, FLORIA a NATURA přináší zahrádkářům i profesionálům kvalitní pomocníky pro celou zahradu a každou rostlinu. Substráty, hnojiva a osiva.

Transform a.s., partner pro vaši zahradu

Výrobce plotů, zahradního mobiliáře a doplňků do vaší zahrady.

Nejčtenější z této rubriky

Zahrada s pergolou

Zahrada s pergolou

Snad každý majitel rodinného domu nebo zahrádky sní o útulném a příjemném zákoutí, kde by mohl posedět s rodinou a přáteli. Žádný problém! Posezení s pergolou si může na zahradě vybudovat každý.

 

Pěstování million bells – milion zvonků pro vaši terasu a balkón

Pěstování million bells – milion zvonků pro vaši terasu a balkón

Chcete, aby se letos váš balkon doslova prohýbal pod tíhou krásných pestrobarevných květů? Aby vám vaši květinovou úrodu obdivovaly sousedky ze širokého okolí? Pak vsaďte na Million Bells, bohatě kvetoucí převislé balkonové květiny, které jsou k dostání v široké paletě barev. Tak jaké si vyberete? Bílé, červené, fialové, oranžové, nebo třeba žluté?

 

Pěstujeme eukalyptus neboli blahovičník v bytě i na zahrádce

Pěstujeme eukalyptus neboli blahovičník v bytě i na zahrádce

Blahovičník (lat. Eucalyptus), česky často nazývaný též eukalyptus, je tropickou rostlinou z čeledi myrtovitých, která se vyznačuje intenzivní mentolovo-citrónovou vůní. Obsahuje totiž silici zvanou eukalyptol, jež blahodárně působí na horní cesty dýchací i při léčbě astmatu. Blahovičník je tak využíván v lékařství i kosmetice. Snadno jej můžete pěstovat i doma či na zahrádce.

 

Pěstujeme karafiáty, odolné trvalky i letničky

Pěstujeme karafiáty, odolné trvalky i letničky

Karafiáty v nepříliš dobré kondici má většina z nás spojeny s oslavou Mezinárodního dne žen. Stálice českých květinářství mají proto své příznivce i odpůrce. Možná vás ale překvapí, jak rozmanité druhy karafiátů si můžete vypěstovat na svých zahradách i balkónech. Karafiáty jsou na pěstování velmi nenáročné, a tak potěší i začátečníky. A kvetou po celý rok.

 

Jak oddělit záhon od trávníku? Obrubníkem

Jak oddělit záhon od trávníku? Obrubníkem

Na zahradách se střídají nejrůznější povrchy, chodníky se střídají s trávníkem, trávník se záhony a tak podobně. Aby tyto přechody nepůsobily jako pěst na oko, je třeba vymyslet, jak je od sebe vhodně oddělit. Vytvořit plynulý přechod mezi povrchy nemusí být žádný problém, lze jej zvládnout esteticky i technicky. Jak tedy vyřešit předěl mezi trávníkem a záhonem?

 

Jaké podloží potřebuje zámková dlažba?

Jaké podloží potřebuje zámková dlažba?

Při rozhodování o vhodnosti zámkové dlažby je třeba zvážit určitá kritéria. Tím nejdůležitějším je plánované provozní zatížení dlažby a také její estetické začlenění. Jaký tedy zvolit postup při přípravě podkladu pro dlažbu a jaké potřebuje zámková dlažba podloží? To nám prozradí odborníci ze společnost DITON.

 

Likvidace pařezů – mechanicky, chemicky nebo biologicky?

Likvidace pařezů – mechanicky, chemicky nebo biologicky?

Možná jste na zahradě v rámci jarního úklidu pokáceli staré stromy, po kterých vám zbyly nevzhledné pařezy. Pokud si z nich nechcete udělat přírodní stoleček nebo efektní podstavec na květiny, budete muset řešit otázku, jak se jich co nejjednodušeji a přitom nejefektivněji zbavit. Nabízí se hned několik možností likvidace pařezů.

 

Přírodní a domácí repelenty – zkuste to s hřebíčkem nebo rozmarýnem

Přírodní a domácí repelenty – zkuste to s hřebíčkem nebo rozmarýnem

S příchodem teplého počasí je třeba začít řešit, jak se co nejlépe ochránit proti škůdcům, jako jsou klíšťata, komáři, ovádi a další. Ne každý se chce na ochranu proti nim stříkat chemickými repelenty. Nabízí se tak možnost, vyrobit si odpuzující přípravek proti kousavému a bodavému hmyzu doma, z čistě přírodních ingrediencí. Uvidíte, že účinek bude stát za to!

 

Další z této rubriky

Betonovou dlažbu vybírejte podle účelu a zatížení

Betonovou dlažbu vybírejte podle účelu a zatížení

Betonová dlažba nemusí být nutně určena pouze na terasu, ale tvoří také další zpevněné cesty kolem domu, stání pro auta, chodníčky mezi jednotlivými částmi zahrady, případně okolí bazénu. Pro každý účel se hodí jiná dlažba a kromě barev a tvarů jsou hlavním kritériem výběru vlastnosti dlažby.

 

Jak připravit dětské hřiště na jaro?

Jak připravit dětské hřiště na jaro?

Jaro je konečně tady a s ním také krásné teplé počasí a sluníčko. Pro děti začíná radostné období her venku na zahradě, v přírodě. Pokud máte na zahradě dětské hřiště, měli byste jej po zimě zkontrolovat a připravit na sezónu. Bezpečnost dětí je na prvním místě, přípravu tedy nepodceňujte.

 

Červenec na zahradě

Červenec na zahradě

Kde není slunce, tam chodí lékař, proto si dosyta užívejme slunných dnů na zahradě, u bazénu nebo na toulkách po světě, ale mějme na paměti, že zahrada má dovolenou až v zimě a bez naší péče se neobejde.

 

Užijte si léto pod hliníkovou pergolou

Užijte si léto pod hliníkovou pergolou

Po zimě se každý těší na lenošení i na práci na zahradě. Jak si užít letošní léto ještě více? Investujte do pergoly. Vyčleníte si tak venkovní místo určené k relaxaci, pití limonády a veselému vyprávění s přáteli. Hliníková pergola vás nebude obtěžovat ani údržbou.

 

Jak vybrat vhodné nůžky na živý plot?

Jak vybrat vhodné nůžky na živý plot?

Ať už chcete na své zahradě tvarovat z keřů zajímavé dekorace, nebo jen občas zastřihávat živý plot, budou se vám hodit kvalitní nůžky. Usnadní vám práci a tak ani stříhání nekonečně dlouhého živého plotu nebude utrpením. Kromě mechanických nůžek na živý plot si můžete vybrat také nůžky elektrické, benzinové či akumulátorové.

 

Jaký zahradní nábytek vybrat, aby něco vydržel?

Jaký zahradní nábytek vybrat, aby něco vydržel?

Pokud máme k dispozici dům se zahradou, za pěkného počasí není nic příjemnějšího než posezení venku na čerstvém vzduchu, v nějakém tom pohodlném křesle nebo lehátku. Pokud ale nechcete investovat každý rok do nového zahradního nábytku, dobře koupi promyslete. Odolnost, snadná údržba, ale i skladovatelnost by měly být samozřejmostí.

 

Zahradní domky a jejich vybavení

Zahradní domky a jejich vybavení

Zahradní nářadí, sekačka na trávu, pila, nábytek, sportovní potřeby i nafukovací bazén, to vše na zahradě v hojné míře a rádi užíváme. Ale kam všechny tyto věci uložit? Pokud jí ještě nemáte, pak si rozhodně pořiďte zahradní chatku nebo domek, který při správném uspořádání pojme vše, co na zahradě můžete potřebovat.

 

Využití studniční a dešťové vody šetří přírodu i peníze

Využití studniční a dešťové vody šetří přírodu i peníze

Vodu z vodáren nemají k dispozici zdaleka všichni majitelé zahrádek a rodinných domů. Cena vody se navíc neustále zvyšuje a její kvalita je s ohledem na vysoký obsah dezinfekcí mnohdy nízká. Zdroje kvalitní vody zcela zdarma mají přitom všichni přímo na zahradě – v podobě vlastní studny nebo jímky na dešťovou vodu. Jak čerpat a upravit tuto vodu pro různé účely?

 

Partnerské weby

Reklama

Další zajímavé magazíny ...

Světadíly.cz

Světadíly

Portál do světa cestování. Každý den nové články, tipy na cesty, recenze, fotografie. Nabídka zájezdů a ubytování po cecelém světě

TureckoDovolená.eu

Dovolená v Turecku

Poznejte barvy a krásy Turecka s naším průvodcem pro cestovatele.

GolfovýMagazín.cz

Golfový magazín

Online golfové statistiky, rady a tipy pro zlepšení hry, objevte s námi kouzlo golfu!

Rudé-Moře.com

Rudé moře

Vše o rudém moři, fauna a flóra, oblíbená letoviska a potápěčské lokality.

ŘeckoZájezdy.cz

Řecko zájezdy

Stránky zaměřené na Řecko a řecké ostrovy. Zajímavé tipy a informace pro cestovatele.