Zahrada
Jak si vyrobit vlastní substrát pro pokojové rostliny?
vyšlo 3.5.2024
Jaro je ideální doba na přesazování pokojových rostlin neboli pokojovek. Chcete, aby se vašim rostlinám dařilo? Vyrobte si ten správný substrát, díky kterému budou vaše rostliny spokojeně růst dalších několik let. Jak na to?
Jak postupovat při pěstování rododendronů?
vyšlo 2.5.2024
Bez nadsázky můžeme říci, že rododendrony jsou nejvýraznějšími jarními dřevinami. Jsou oblíbené zejména pro velké květy, které se na keři objevují na jaře, ale i pro barevnou škálu, kterou nabízejí. Typickými barvami jsou červené a růžové odstíny. Vzrůstem jsou velmi variabilní, od nejmenších druhů vhodných do skalky až po solitérní a skupinové výsadby.
Přesazování a vysazování balkónovek
vyšlo 26.4.2024
Ať už máte velkou zahradu, terasu nebo jen malý balkón, který si chcete osadit kvetoucími rostlinami, úspěch při přesazování a pěstování balkónovek závísí na vhodně zvoleném substrátu a několika základních pravidlech, která byste měli při přesazování respektovat.
MONTKOV – ocelová vrata do dílny, garáže nebo hospodářského stavení
vyšlo 22.4.2024
Tradiční výrobce výplní stavebních otvorů firma MONTKOV vyrábí a dodává pro novostavby nebo rekonstrukce objektů dvoukřídlá ocelová vrata s ručním ovládáním. Ve svém výrobním programu má ocelová vrata v několika konstrukčních provedeních.
Umělá zelená stěna oživí interiér i exteriér, navíc bez zalévání a údržby
vyšlo 16.4.2024
Zelené stěny z umělých rostlin jsou vítaným oživeným interiérů rodinných domů, kanceláří nebo veřejných budov a hotelů. Oproti živým rostlinám jsou zcela nenáročné na péči a nabízejí mnohem širší možnosti na poli kreativity. Jak vytvořit zelenou stěnu, která oživí celý prostor a jaké rostliny do ní použít?
Pěstujeme řebčík královský - květinu, která odpuzuje krtky a hraboše
vyšlo 14.4.2024
Ozdobou každé okrasné zahrádky může být starodávná cibulovitá rostlina známá pod názvem řebčík královský. Své přízvisko „královský“ získala podle svého velkolepého vzhledu. Květenství řebčíku je totiž složeno z pěti až deseti květů rostoucích na samostatném stonku, které tak připomínají královskou korunu.
Vysazujeme pelargonie neboli muškáty – vyzkoušejte výsadbu do originálních nádob
vyšlo 11.4.2024
Pelargonie, česky muškáty, patří mezi nejoblíbenější balkónovky, které však nemusíte vysazovat jenom do klasických truhlíků. Fantazii se meze nekladou a tak pro výsadbu můžete využít staré dřevěné šuplíky, kbelíky, dřevěné bedýnky, nebo vytvořit netradiční aranžmá či závěs. Jak na to?
Zahrada pro děti - co pořídit dětem na zahradu?
vyšlo 9.4.2024
Hraní si na čerstvém vzduchu je to nejlepší, co může být. Pokud máte děti a k tomu ještě zahradu, určitě tyto dvě záležitosti spojte dohromady. Uvidíte sami, že budete vděčni za to, když se vaše ratolesti na zahradě do sytosti vyřádí a večer pak usnou jako andílci. Zahradní vyžití pro děti tvořte tak, abyste jej mohli využít i vy.
Jak na pěstování okurek? Vyvarujte se nejčastějším chybám
vyšlo 7.4.2024
Některým zahrádkářům se pěstování okurek nedaří. V čem chybují a kde je příčina nezdaru? Na některé otázky, například proč okurky hynou a jak je chránit před plísní, vám nabízíme několik rad.
Výsadba zeleniny v dubnu: S čím do skleníku a co patří na záhon?
vyšlo 2.4.2024
Zatímco některé druhy zeleniny je třeba začít vysévat do truhlíků už od února, s jinými druhy můžete v dubnu rovnou na venkovní záhonek. Svou roli sehrají také skleníky, například pro již předpěstované sazeničky rajčat. Kam a co v dubnu vysévat a sázet?
Medvědí česnek – pěstování, léčivé účinky a nejoblíbenější recepty
vyšlo 31.3.2024
Začátek jara je ideální čas pro sběr jedné z nejoblíbenějších léčivých bylin, kterou je česnek medvědí. Řadíme ho k nejúčinnějším a zároveň nejchutnějším léčivkám, proto se medvědí česnek stal nedílnou součástí přírodního léčitelství a oblíbenou ingrediencí v kuchyni.
Jak připravit robotickou sekačku na jaro?
vyšlo 29.3.2024
Jaro je tady a na zahradě nás kromě radostí čeká i několik měsíců sekání trávy. Pokud jste si pořídili robotickou sekačku, máte práci o zelený pažit částečně vyřešenou. Ovšem i robotickou sekačku je potřeba na jaro připravit. Jak tedy postupovat, co zvládnete sami a s čím jet raději do servisu? A jakých chyb se majitelé robotických sekaček nejčastěji dopouštějí?
Duben na zahradě je měsíc výsadby, založení trávníku a práce ve skleníku
vyšlo 27.3.2024
Duben je pro zahrádkáře oblíbený měsíc. Na záhoncích už kvetou cibuloviny a ve skleníku je bedýnka plná semenáčků, které doslova rostou před očima. Je toho ještě hodně, co je potřeba v dubnu na zahradě udělat. Na co byste rozhodně neměli zapomenout?
Jak si originálně a přehledně označit výsev v záhonech?
vyšlo 25.3.2024
Také si nepamatujete, co je kde zaseto? Snadná pomoc, označte si výsevy jmenovkami a budete mít okamžitě přehled, co na záhonku vyroste. Papírové sáčky od vysetých semínek rychle podlehnou zkáze, proto se vyplatí mít jmenovky trvanlivé. Kupovat je nemusíte, vyrobte si je sami a máte po starosti.
Nejoblíbenější zahradní sestavy, zahradní židle, křesla a stoly
vyšlo 23.3.2024
Sezóna zahradních party a posezení na terase se pomalu blíží a je na čase vybrat ten nejlepší zahradní nábytek. Mezi nejoblíbenější zahradní sestavy patří ty, které jsou pohodlné, atraktivní na pohled a zároveň nenáročné na údržbu.
Japonská ředkev a hořčice - jak na pěstování a výsev?
vyšlo 21.3.2024
Oblíbená asijská zelenina bílá ředkev a čínská hořčice se postupně dostaly i do českých supermarketů a také do českých zahrad a skleníků. Ředkev Japana i čínskou hořčici si snadno vypěstujete sami na zahradě. Poradíme vám s výsevem i správným postupem pěstování.
Pěstování vrby neboli jívy na zahradě - jaké druhy jsou nejhezčí?
vyšlo 19.3.2024
Hřejivé sluneční paprsky přírodu pomalu probouzejí a oblíbené hedvábné kočičky kvetoucích jív neomylně signalizují příchod jara. Nemusíte je hledat jen u potoka, protože některá z odrůd vrb neboli jív si můžete vypěstovat na vaší skalce, zahradě nebo na balkóně.