Zasklené lodžie mají mnoho výhod
10.05.2005
Velkým hitem mnoha majitelů lodžií je jejich zasklívání. Díky němu si totiž rozšíříte velikost bytu o další místnost. A to zdaleka není jediná výhoda, kterou s sebou zasklení lodžie, případně balkónu nebo terasy nese.
Pokud se rozhodnete pro tento krok, zvětšíte si byt a vytvoříte tak další místnost navíc, ne nepodobnou zimní zahradě. Můžete tady pěstovat květiny, chovat domácí zvířata, mohou si tady hrát děti anebo můžete chráněnou lodžii prostě a jednoduše využívat jako komoru.
Bydlíte-li v nižších patrech, pak je zasklení lodžie či balkonu vhodnou ochranou před zloději. Možnost vniknutí lupiče se snižuje na minimum. Další výhodou je pak rovněž omezení prašnosti a vlivu exhalací a v neposlední řadě úspora tepla.
I kdyby venku mrzlo, až praštělo, teplota v uzavřené lodžii by neměla podle pokusů klesnout pod bod mrazu, a to ani při mínus patnácti stupních Celsia. Díky zasklení lodžie tedy zároveň ušetříte za spotřebu tepelné energie, a to od 20 do 50 procent. Počítáme-li s náklady zhruba 30 tisíc korun za šest metrů dlouhou lodžii, pak se vám výdaje za tepelnou energii vrátí do méně než deseti let.
Na trhu existují dva druhy systémů - rámové a bezrámové. Ty první vyrábějí například firmy Akutherm Al či Glasa, druhý typ Vario nebo Almara. V každém případě je však nutné u instalace obou systémů myslet na několik zásadních věcí. Obecně hlavní rada zní: nešetřete, povolejte fundovanou firmu a nechejte si namontovat jen systémy z kvalitních a certifikovaných materiálů.
Dále si uvědomte, že zasklení lodžie je považováno za stavbu, a tudíž je nutné ohlásit montáž na stavebním úřadě. Důležitý je také odborný posudek ohledně nosnosti balkonu a také nárazového větru, který je hlavním nepřítelem zasklených lodžií.
A poslední zásadní věcí, kterou není radno podcenit, je větrání. Myslí na něj zčásti už samotné systémy - u bezrámových je mezi okny několik milimetrů široká mezera, u rámových systémů větrají těsnící kartáčky mezi tabulemi. To však nestačí, lodžie je potřeba větrat pořádně, občas udělat tzv. průvan. Pokud totiž lodžii nebudete dostatečně větrat, hrozí, že se zapaří a vznikne plíseň, které se budete následně jen těžce zbavovat.
Autor: efa
Články s podobnou tématikou
Venkovní rolety nebo žaluzie?
Plastová nebo dřevěná okna
Článek byl zobrazen 14353 krát.
Diskuze k článku
Nenalezen žádný záznam
Kontextová reklama
Dřevěné šperky a bytové dekorace
Výrobky ze dřeva - dřevěné šperky, módní a bytové doplňky, velikonoční a vánočná dekorace. Široká nabídka produktů přímo od českého výrobce.SYSTRA - žaluzie, rolety, markýzy
Český výrobce stínící techniky - dodáváme venkovní žaluzie, screenové rolety, venkovní rolety, interiérové stínění, markýzy a slunolamy. Atypy jsou naše specialita.Schody na zakázku od českého výrobce
Trepp-art vám nabízí dřevěné a ocelové schody a schodiště na zakázku. Máme za sebou téměř 20 let zkušeností a tisíce realizací po celé Evropě. Digitální zaměření po celé ČR je zdarma.
Další články na téma Zimní zahrady a skleníky
Bezúdržbové skleníky Lanit Plast
Jaro je v plném proudu a Vy stále ještě nemáte na zahradě skleník? Právě teď je nejvhodnější čas pro koupi polykarbonátového skleníku, kde budete moci pěstovat chutnou zeleninu a voňavé bylinky, které Vám bude každý soused závidět. Skleníky Lanit Plast vynikají dobrými izolačními vlastnostmi, dlouhou životností, odolností a nevyžadují téměř žádnou údržbu.
Nebojte se objednávat okna on-line – ušetříte čas i peníze
Kvalitní izolační okna významně přispívají ke snížení úniků tepla z interiéru, snižují energetickou náročnost budovy, a tím pádem i náklady na vytápění. Ať už plánujete výměnu oken nebo stavíte nový dům, nebojte se vybírat a objednávat okna on-line v eshopu. Jak správně zaměřit a objednat okna přes internet?
Zimní zahrady jsou nadčasové
Zimní zahrady si v minulosti pořizovali jen bohatí měšťané a příslušníci šlechtických rodin. Vznikaly ze skleníků či oranžérií v zámeckých zahradách, které obklopovaly jejich paláce a honosná sídla. Už tehdy měl člověk touhu propojit interiér svého obydlí s exteriérem a vnést tak do svého domova přírodní prvky.
Začínáme s pěstováním ve skleníku I.
V následujícím krátkém seriálu o sklenících, pařeništích a pěstování v nich představíme základní typy skleníků, vhodné vybavení, správné umístění skleníku a základní materiály pro jejich výrobu.
Skleník přes zimu nemusí zahálet. Co lze pěstovat i bez vytápění a jak na to?
Mrzí vás, že je skleník během zimy prázdný a opuštěný? Zaplňte ho rostlinami a užijte si úrodu ještě před příchodem jara. Pro pěstování otužilých odrůd nebudete potřebovat ani vytápění. Zatopíte si kompostem, využijete užitečné mikroorganismy a rostlinky porostou jako z vody. A to dokonce i ve fóliovníku nebo pařeništi. Jak na to?
Zimní zahrada je soukromá zelená oáza klidu
Zimní zahrada umí příjemně propojit interiér s exteriérem. Už v minulosti měl člověk touhu vnést do svého domova přírodní prvky a zejména v zimním období prozářit a proteplit alespoň část svého obydlí. Vhodným řešením se ukázaly zimní zahrady, s jejichž plánováním a budováním bychom měli začít včas.
Příprava skleníku na novou jarní výsadbu
Příprava skleníku na novou výsadbu znamená nejen zrytí půdy a její prohnojení. Velmi důležité je také důkladné vyčištění a desinfekce skleníku, úprava pH půdy, zajištění větrání, naplánování výsadby a případně i dokoupení vybavení. Jak na to?
Zastřešení terasy z dutinkového polykarbonátu
Pokud chcete na vaší terase trávit volné chvíle za každého počasí, budete se muset rozhodnout pro vhodný typ jejího zastřešení. Zastřešení je nezbytným doplňkem, pokud chcete, aby se terasa stala jakousi další místností vašeho domu obyvatelnou po většinu roku. Jaký materiál ale pro zastřešení použít? Představíme si dutinkový polykarbonát.